Внеочередная сессия городского совета принесла очередные проблемы городу ?!

Внеочередная сессия городского совета принесла очередные проблемы городу ?!

16 июля в нашем городе Коростене состоялась внеочередная 44 сессия городского совета VI созыва. На рассмотрение сессии было вынесено несколько вопросов, но самым болезненным для жителей города стало первое "Об утверждении результатов конкурса по выбору управляющей компании индустриального парка «Коростень» и проекта договора".

Общественные активисты и жители города были возмущены позицией властей в отношении того, что в достаточной мере люди не были проинформированы о проведении любого конкурса в результате которого на коростенской земле будет проводиться масштабное строительство ряда промышленных предприятий на территории так называемого индустриального парка.

Во время презентации своего видения развития индустриального парка депутатам и общественности представители управляющей компании не дали четких ответов на большинство вопросов, которые звучали от прибывших на сессию жителей общины, но несмотря на протесты людей в зале, позже был подписан договор между Коростенской городским советом и ООО «Екобау Сервис» о создании и функционировании индустриального парка «Коростень».

На сессии городского совета и на официальном сайте города раздаются радужные перспективы, которые несет городу развитие индустриального парка, но коростенцы имеют отличную от власти мнение относительно ситуации вокруг нового строительства и жаль, что местная власть не слышит, или не хочет слышать, мнение общества.

Вот, что пишут по этому поводу жители города:

Ось що пишуть на сторінках фейсбуку жителі міста.

 

Леся Грищенко:

"Сьогодні побувала на атракціоні , анонсованому як чергова сесія міської ради.

Сказати, що я вражена - це нічого не сказати.
Але про все по порядку.
На сьогодні є одне дуже важливе питання, з приводу якого я, як громадянка міста, не можу лишатися осторонь - це забудова та розвиток мого міста. Мова йде про так званий "Індустріальний парк Коростень", який розташується в районі заводу МДФ. 
Неодноразаво ця тема піднімалася в ЗМІ - шкоду від заводу МДФ відчувають і люди, і навколишня природа. Тому розбудова нового майданчика також насторожила містян.
Сьогодні міська влада уклала угоду з ТОВ "Еко-бау сервис", переможцем відповідного конкурсу (що то за такий "конкурс", якщо був один-єдиний учасник?), як з керуючою компанією індустріального парку. (І це не дивлячись на систематичний спротив громади щодо будь-якого будівництва у тому районі!)
Де-факто і де-юре.
А тепер про компанію. Її представляв директор. Розказав про багаторічний досвід роботи у цій сфері (ТОВ засновано аж у 2012 році), про райдужні перспективи міста, тисячу робочих місць, кількасотмільйонні інвестиції, неймовірно-казкову інфраструктуру тощо. Це в той час, коли кількість учасників у цій фірмі становить аж .... 5 (!!!) чоловік. На запитання, який статутний капітал має ТОВ, директор відповісти не зміг. Натомість міський голова взяв слово і просвітив усіх присутніх про те, які кандидати-в-мери-депутати тут зібралися і як вони своїми запитаннями заважають владі працювати. Тобто відповіді немає.
"Директор" повідомив також, що 15% коштів для парку буде виділено з Державного бюджету. "Але цієї інформації в офіційних документах немає!" - зареречили йому небайдужі коростенці. Відповідь приголомшила: "Так, немає. Але ми готуємо запит...".
Присутні почули також інформацію про потенціальних інвесторів та солідарну відповідальність. Питаю: а про яку таку солідарну відповідальність може йти мова, коли інвестори ще тільки в проекті, розмір статутного капіталу фірми - суцільна таємниця, а в розбудову майданчика вже вкладено мільйони - чиї це гроші?
Із зали комуністи почали кричати мені особисто: " А зачем это вам нужно?"
А затим, що я тут живу!
Громада почала емоційно виступати проти такого, м'яко кажучи, питання. Та незважаючи на це, міський голова почав голосування - у нього був мікрофон, тому цому це було неважко.
І увесь депутатський корпус переважною більшістю (кількість голосів "за", "проти" та "утримався" так і не було озвучено!) підтримав підписання угоди.
Я - не політик.
І я не йду в політику.
Я - звичайна людина, мама трьох дітей. 
Ми живемо у Коростені і нікуди звідси не збираємося виїжджати.
І мені не все одно.
Сьогодні мені було дуже соромно за місцеву владу. 
Ні, не за те, ЩО вона робить.
А за те ЯК вона це робить.
Можливо, запитання та репліки простого люду, що вже по горло наївся МДФу, і виглядають емоційно і недолуго. Але це не від того, що народ дурний. Ні. Народ просто необізнаний, недостатньо інформований і не почувається захищеним.
Чому інформацію про використання власності громади остання дізнається лише криком і вимогами? 
Чому не надати її заздалегідь і в повному обсязі?
Чому немає інформаційних бюлетенів, громадських обговорень, цифр?
Чому історія з МДФ обернулася для людей додатковими хворобами і знищенням екології, а не обіцяними благами?
Чому весь депутатський корпус і "іже с ними", на відміну від громадськості, так ратують за нове будівництво: може вони щось знають, а ми - ні?
Чому?
Чому?
Чому?
Запитання без відповідей.
Ось так сьогодні міська влада пройшлася по головах і душах своїх земляків, своїх виборців, які колись довірили їм свої долі - ніби її представників у Коростені більше вже нічого не тримає...

І кілька слів про зустрічі громади з представниками забудовника безпосередньо на будівельному майданчику, що стали вже регулярними. Останнього разу така зустріч відбулася 6 липня. Так от, так звані "представники" не спромоглися назвати ні своїх посад, ні своїх імен, ні імені того, кого вони ніби-то представляють. (Ви, люди, кричіть, хоч порепайтеся: але кому ви виливаєте своє горе - проходимцям-самозванцям?).
Сьогодні на цьому болі заробляють свої політичні дивіденди багато популістів - коростенців і не тільки. Але вибори пройдуть, хтось стане новим можновладцем, а ми залишимося тут біля свого розбитого корита.
Чого лежиш, Коростень? 
Вставай!

 Інакше, коли наша статистика онкозахворювань (і не тільки) поб'є усі рекорди, буде занадто пізно!"

  

Юрій Виговський: 

 

"В першу чергу треба нагадати, що технологічні підприємства не передбачають велику кількість робочих місць. Ту тисячу робочих місьць, які прогнозують на 30 років, вони не вирішать проблеми міста, але тільки загострять. Це стосується в першу чергу екологічних питаннь. Який черговий посмітник там буде побудовано після МДФу? З такими підходами до вирішення проблеми суспільство не спроможне контролювати ситуацію!"