Чи відключать Коростеню газ? Або хто винен і що робити?

Чи відключать Коростеню газ? Або хто винен і що робити?

Саме на ці одвічні питання намагалися дати відповіді на нараді щодо ситуації, яка склалася внаслідок значної заборгованості міста за газ.

У нараді взяли участь заступник міського голови Леонід Якубовський, начальник КП «Теплозабезпечення» Тетяна Баранівська, начальник УЖКГ Валерій Мартинюк, в.о начальника виконавчої служби Микола Потопальський.

У зв’язку з тим, що населення заборгувало значну суму КП «Теплозабезпечення», підприємство не має можливості розплатитися з постачальником газу. Як наслідок – поставлені конкретні вимоги: розплатитися за газ необхідно до 7 листопада. Якщо борг не буде погашено – о 10 годині ранку 7.11.2011р. постачання газу в місто буде припинено.

Факт 1: бюджетні установи розраховуються за спожите тепло повністю, підприємства міста мають незначну заборгованість, реальний борг населення становить близько 5 млн., з яких 2,5 за жовтень 2011 року, решта – борги за 3 і більше місяців.

Факт 2: проведений аналіз свідчить про те, що переважна більшість злісних неплатників – це люди, достаток яких оцінюється як середній і вище. Пенсіонери – найбільш дисципліновані платники.

Отже, місто може залишитися без тепла не тому, що не підготовлене підприємство до опалювального сезону, не тому, що не вистачає грошей в бюджеті, не тому, що населення соціально не захищене, а тому, що усвідомлюючи свою безвідповідальність, коростенці просто не хочуть платити, прирікаючи на життя в холоді і тих, хто платить вчасно і в повному обсязі.

Виходячи з вищесказаного, на нараді було вирішено посилити роботу виконавчої служби по стягненню боргів (у суді на даний час знаходиться 609 справ про стягнення боргів), зокрема застосовувати прописану в законі норму, що не дозволяє злісним неплатникам виїжджати за межі країни, а також арештовувати рухоме й нерухоме майно не тільки власника рахунку, а й членів його родини, що прописані на одній жилплощі. Для роботи з боржниками вирішено підключити податкову службу, яка надаватиме інформацію до суду про фінансовий стан боржників.

Виконавчий комітет Коростенської міської ради звертається з проханням

погасити заборгованість за спожите тепло, адже холодно буде всім!